Ja programista – Jarosław Pałka

Zapraszam na rozmowę z Jarosławem Pałką. Programistą, prelegentem, osobą bardzo dobrze znanej w społeczności programistycznej.
Podczas konferencji SegFault w Łodzi poprosiłem Jarka aby opowiedział trochę o swojej wędrówce przez programowanie. Jak zaczynał, jak wyglądała jego pierwsza praca i w jakim miejscu kariery (choć nie lubi tego słowa) się znajduje. Jeśli dopiero wchodzisz do branży IT to ten krótki przekaz jest właśnie dla Ciebie!

Grzegorz Kotfis, Jarosław Pałka podczas rozmowy na SegFault Łódź 2019

Przydatne linki:

Podcast możesz odsłuchać na wiele sposobów:

 1. W swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów wyszukując ‚Devsession’
 2. Spotify
 3. iTunes
 4. Google Podcast
 5. plik mp3
 6. RSS

Bardzo ważny jest dla mnie feedback i wsparcie podcastu! Dlatego zostaw proszę recenzję na iTunes, podziel się informacją o tym odcinku w mediach społecznościowych czy polub FanPage Devsession. Pozdrawiam i miłego słuchania!

Pozostańmy w kontakcie

Zapraszam do kontaktu. Możesz mnie śledzić na:
Twitter | Instagram | LinkedIn | Facebook

Tagi: , , ,

News Reporter
Pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Backend to zdecydowanie mój atut! Na Froncie też działam ale wiesz jak mówią – ‚Frontend to nie programowanie’ – a z plastyki miałem ‚3’ więc cudów nie będzie. Od jakiegoś czasu wychodzę do społeczności i daję się poznać jako podcaster, bloger, prelegent oraz osoba która jak trzeba skrzyknie ludzi i zorganizuje coś fajnego dla dev społeczności.

2 thoughts on “Ja programista – Jarosław Pałka

 1. Wspomniana gazetka to Komputer (IV.1986) a nie Komputer Świat
  Chwilę przed Bajtkiem (IX.1985) były jeszcze artykuły w Młodym Techniku, potem pojawił się jeszcze Iks i okazyjnie dodatki specjalne o komputerach z innych czasopism.
  N latach 98-99 nie było stackoverflow ale były serwery news:// z grupami dyskusyjnymi o różnych językach czy bibliotekach, były książki z RM, Helion, WNT i kilku innych.
  Edytory nie podpowiadały ale były kontekstowe helpy (Turbo Pascal) albo programy w tle (odpalane skrótem klawiszowym) które je zastępowały (np dla DBase)

 2. Lata 90 to jeszcze PC Kurier, przebłysk polskiego PC Magazine, a dla szczęściarzy w dużych miastach i dobrych księgarniach brytyjski PC PLus i niemiecki PC (DOS) Magazin. (Pomijam magazyny o grach)
  Był jeszcze Linux+ i od święta Linux Magazine
  Czasem CHIP, lub , zmartwychwstały Komputer jako PC World Komputer, rzucił coś o programowaniu.
  Potem solidne testy sprzętu z CHIPa wyginęły. Grube czasopisma zostały zastąpione przez gazetki w stylu Komputer Świat. Ten przez kilka lat nawet dawał ciekawe lekcje i przykłady z programowania, teraz zostały numery specjalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *