Frontend 2019 – Michał Michalczuk

Dziś zapraszam Was do odcinka o frontendzie. Czyli de facto produkowaniu HTML, CSS i JS 😉

Do tej rozmowy zaprosiłem Michała Michalczuka – Fullstack developera oraz trenera IT w akademii InfoShare.

Nazwałem ten odcinek „Frontend 2019” … ponieważ nic lepszego mi do głowy nie przyszło. No mógłbym tu użyć czegoś bardziej clickbaitowego w stylu „5 rzeczy które musi znać każdy webdeveloper w 2019”. Popracuje jeszcze nad tym. Jakie tematy poruszamy w tym odcinku?

 • Krótko omawiamy podstawowy stack technologiczny, czyli HTML, CSS, JS
 • Omawiamy wielką trójkę: Angular, React, Vue
 • JS vs Typescript
 • Skupiamy się na nowościach i czymś na co warto zwrócić uwagę czyli
  • Webcomponents
  • Webassembly
  • Blazor
  • Microfrontends
 • Prócz tego wspominamy o wielu innych rzeczach
Grzegorz Kotfis w rozmowie z Michałem Michalczukiem nt. Frontend developmentu

Jeśli interesuje Cię frontend lub chciałbyś po prostu dowiedzieć się co tam w tym świecie piszczy to ten odcinek jest dla Ciebie.

Osobiście mam wrażenie, że trochę za szeroki temat wybrałem i mam niedosyt. Wiele rzeczy omówiliśmy powierzchownie ponieważ nie chciałem aby odcinek był zbyt długi. Dlatego na pewno wrócę jeszcze z osobnymi podcastami poruszającymi tylko React, Angular Ivy czy Webasembly. Potrzebuję tylko znaleźć osoby, które są w tym ekspertami w tych dziedzinach i chciały by się spotkać. Zachęcam do kontaktu!

Podcast możesz odsłuchać na wiele sposobów:

 1. W swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów wyszukując ‚Devsession’
 2. RSS
 3. Spotify
 4. iTunes
 5. Google Podcast
 6. plik mp3
Bardzo ważny jest dla mnie feedback i wsparcie podcastu! Dlatego zostaw proszę recenzję na iTunes, podziel się informacją o tym odcinku w mediach społecznościowych czy polub FanPage Devsession. Pozdrawiam i miłego słuchania!

Tagi: , , , , , , ,

News Reporter
Pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Backend to zdecydowanie mój atut! Na Froncie też działam ale wiesz jak mówią – ‚Frontend to nie programowanie’ – a z plastyki miałem ‚3’ więc cudów nie będzie. Od jakiegoś czasu wychodzę do społeczności i daję się poznać jako podcaster, bloger, prelegent oraz osoba która jak trzeba skrzyknie ludzi i zorganizuje coś fajnego dla dev społeczności.

6 thoughts on “Frontend 2019 – Michał Michalczuk

 1. Około 13 minuty rozmawiacie o obecnej wersji CSS (CSS3). Wersji „CSS4” nigdy nie będzie, ponieważ https://youtu.be/Jtmkk6odggs – „Many people are waiting for CSS4 to come out. Where is it? When will it arrive? The answer is never. CSS4 will never happen. It’s not actually a thing. Jen* explains how CSS continues to evolve, with lots of new features shipping, but none of them under a giant “CSS4” banner.”
  *Jen Simmons, Mozilla Designer and Developer Advocate

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *