Po podjęciu decyzji o wzięciu udziału w DSP2017 a jeszcze przed formalnym zgłoszeniem dokonałem przeglądu i zarazem ujednolicenia swojego wizerunku w internecie. Jeśli na co dzień pozostajesz anonimowy w sieci lub jesteś użytkownikiem typu „jestem z wami od wielu lat ale jak dotąd się nie udzielałem” to nie ma problemu. Ale decydując się na zaistnienie w internetach porządek w papierach musi być!
Na początek google i wrzucamy w wyszukiwarkę swoję imię nazwisko. I jak? U mnie było średnio. Na początku u każdego może być średnio 🙂 Jakieś stare wyniki z różnych for, coś tam z oferi, generalnie zaszłości. Pamiętam, że kiedyś znalazłem siebie na arkuszu excel’a z wynikami egzaminu, który ktoś umieścił w sieci.
Ale ok co z tym zrobiłem?!
1. Usunąłem nieużywane konta, które robiły tylko niepotrzebny szum. Poleciała m.in. oferia.pl.
2. Wspólny email, nick na kontach twitter, linkedin, github itd.
3. W ramach identyfikacji wizualnej skorzystałem z gravatar.com i ten sam awatar używam na twitter, github, slack itd.
Dodatkowo zastanowiłem się co zrobić z rzeczami, które nie chcę aby się pokazywały w wynikach wyszukiwania. Można pisać do google o ich usunięcie. Ja pomyślałem, że sam zadbam o lepszy wizerunek właśnie poprzez tego blog’a.

Te kroki przyczynią się (mam nadzieję) do stworzenia czegoś w rodzaju mojej identyfikacji wizualnej.

News Reporter
Pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Backend to zdecydowanie mój atut! Na Froncie też działam ale wiesz jak mówią – ‚Frontend to nie programowanie’ – a z plastyki miałem ‚3’ więc cudów nie będzie. Od jakiegoś czasu wychodzę do społeczności i daję się poznać jako podcaster, bloger, prelegent oraz osoba która jak trzeba skrzyknie ludzi i zorganizuje coś fajnego dla dev społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *