Ja, programista – zapowiedź nowej serii podcastu

Minęło pół roku od ukazania się pierwszego odcinka podcastu Devsession News.

W tym czasie wydałem 12 odcinków, w których prezentowałem najnowsze wiadomości ze świata IT.  Tak spodobała mi się praca z mikrofonem, nagrywanie, że spontanicznie zrealizowałem również kilka odcinków „Przemyśleń Grzegorza”. Podzieliłem się w nich swoimi spostrzeżeniami nt naszej pracy – programisty. Te doświadczenia pozwoliły mi aby pójść o krok dalej i stworzyć coś nowego. Co przyniesie nową wartość, zainspiruję innych programistów, osoby wchodzące do branży IT.

Dziś oficjalnie prezentuje wam nowy projekt o nazwie „Ja, programista”.

„Ja, programista” to nowa seria podcastu, w którym będę gościł innych programistów. Powiecie „Łeeee, nic nowego…”. Dlatego chciałbym dostarczyć wam nowych wrażeń. Prócz wiedzy technicznej, możliwość poznania osób z różnych zakątków, zakamarków światka devowego. Tego gdzie pracują, czym się zajmują, skąd się wzięła u nich pasja do programowania. Kto wie może uda się dotrzeć nawet do tych dark zakamarków 
Szlifuje aktualnie swoje umiejętności dziennikarskie tak aby realizacja była na możliwie wysokim poziomie aby było to zrealizowane zarówno technicznie i merytorycznie jak najlepiej.

Sprawy techniczno finansowe

Cała moja dotychczasowa działalność nie przyniosła mi ani grosza. Zainwestowałem sporo czasu i kasy w różne projekty takie jak dev rekolekcje,  podcast devsession news, środowe newsy na devstyle.pl czy zbliżającą się relacje z .NET Developer Days. Wszystko to aby dać coś społeczności IT ale także w jakiś sposób się wypromować, zostać zauważonym.

Postawiłem sobie ambitny cel aby nowa seria podcastu była nagrywana osobiście. Uważam, że tylko w ten sposób będę w stanie przeprowadzić dobrą rozmowę z moim gościem, nawiązać relację, która pozwoli mu otworzyć się co z kolei da większą wartość słuchaczom.

Ale taki sposób realizacji związany jest z wyjazdami, organizacją miejsca nagrania – a to są koszty. Póki co dwóch pierwszych gości mam w Trójmieście więc to nie jest problem. Myślę aby także przeprowadzać takie spotkania będąc przy okazji w jakimś mieście, na konferencji przykładowo. Ale to nie zawsze będzie się udawać i prędzej czy później trzeba będzie pokryć koszty wyjazdu, organizacji nagrania. Od kilku dni dumam co z tym wszystkim zrobić. Patronite, sponsoring? Oba te rozwiązania mają wady i zalety. Na chwilę obecną bliżej mi do pójścia w stronę przygotowania oferty i poszukania sponsorów podcastu. Będzie ciężko ale może los uśmiechnie się do mnie i pozwoli realizować nowo odkrytą pasje!

Jeśli już na tym etapie widzisz tutaj miejsce do współpracy, wsparcia tego projektu, doradzenia to zapraszam do kontaktu! Zostaw komentarz lub pisz bezpośrednio na kontakt@devsession.pl

Pozdrawiam Grzesiek