Podsumowanie 2017 – Plany na 2018

To był dobry rok – „rok przebudzenia”!
Przez wiele lat myślałem, że rozwijam się w dobrym tempie, nadążam za technologiami – jest ok. Ale to było błędne przeświadczenie. 2017 pokazał mi, że można dać od siebie więcej. Kwestia tylko podjęcia odpowiednich decyzji, dobrego zaplanowania. Jest mały haczyk w tym wszystkim. Może Ci się to spodobać i będziesz chciał więcej!

Wszystko zaczeło się od decyzji wzięcia udziału w konkursie Daj Się Poznać. To już była kolejna edycja i naprawdę nie mam pojęcia dlaczego dopiero w tym roku zdecydowałem, że wezmę w niej udział. Ale jak to mówią do pewnych decyzji należy dojrzeć. W samym konkursie nie wiele zwojowałem ale dotrwałem do końca, blogowałem, rozwijałem projekt i co chyba najważniejsze dla mnie, pierwszy raz wystąpiłem na scenie jako prelegnet. Pierwszy raz jako prelegent. To był dla mnie punkt zwrotny!

Prelekcja na gali finałowej konkursu DSP 2017

Otrzymałem wiele pozytywnych opini i gratulacji po wystąpieniu. Pomyślałem, że scena to jest kierunek, w którym trzeba podążać. Tam czuje się dobrze!
Sam udział w konkursie dał mi jeszcze jedną ważną nagrodę – społeczność. Wejście do tego światka, zapoznanie się z innymi programistami z całej Polski to bardzo ważna rzecz, która nie wiesz kiedy może się przydać 😉

A teraz tak trochę szybciej bo wiem, że chcecie konkretów!

 1. Wziąłem udział w warsztatach #devstylespeakers zorganizowanych przez Macieja Aniserowicz. Dwa dni wypełnione poteżną dawką wiedzy i prelekcji. 
 2. Założyłem kanał youtube’owy devsession.
 3. Wystąpiłem na konferencji 4Developers w Gdańsku.
 4. Wystąpiłem na Trójmiejskiej grupie .NET.
 5. Przedstawiłem na innych blogach swoje opinie na temat:
  1. Czy programowanie jest fajne
  2. Nadgodziny/Crunch
 6. Wziąłem udział w akcji #Hacktoberfest, rozwijając kilka projeków open source.
 7. Byłem inicjatorem, orgranizatorem pierwszych programistycznych devrekolekcji. Moje największe dzieło do udziału w którym zaprosiłem innych programistów. Rezultat do obejrzenia tutaj

Plany na 2018

 1. Wystąpić 16 stycznia Trójmiejskiej grupie Azure gdzie poopowiadam o moim projekcie realizowanym w ramach wspomnianego konkursu DSP.
 2. Przygotować dwie prelekcje, z którymi mógłbym wystąpić w Polsce.
 3. Wziąć udział w konferencji InfoShare (bilet już zakupiony)
 4. Technologicznie: zgłębić .NET Core, Vue.js, Azure, Python (wyjść z poziomu podstawowego).
 5. Audycja radiowa lub podcast
 6. Plany prywatne
  1. Wyjazd na wyścig F1 (lub DTM)
  2. Weekend w Londynie (10ta rocznica ślubu)
  3. Wakacje z rodziną w Alpach