TDD – To Do Development

Dziś o TDD ale z innej perpsektywy. I nie będzie to wpis o kolejnej aplikacji ToDo 🙂
Start w #dajsiepoznac wymaga „odrobiny” samodyscypliny i co ważniejsze odpowiedniego zaplanowania prac nad rozwijaniem projektu.

Godzina dla kodowania

Czyli mój pomysł na przetrwanie w DSP2017. Jedyna jednostka czasu dostępna w tygodniu poza weekendem. Czas po pracy poświęcam rodzinie – głównie dzieciom (to są te jedne z najbardziej zajmujących dzieci – czyli 8mc’y i 2 lata). Ten post zaczynam pisać o godz. 21:45. Max 23:00 muszę wylądować w wyrku aby ładnie o 06:00 wstać do pracy. Więc tego czasu jest naprawdę niewiele! A work-life balance musi być zachowany.

TDD – To Do Development

Siadając do mojej „godziny” mam już w głowie gotowy plan co dzisiaj wykonam. Są to nie duże rzeczy takie, które jestem w stanie wykonać w tym czasie. A to dorzucę jakiś nowy serwis, coś skonfiguruje, przeczytanie artykułu czy tutoriala. W tym czasie nie ma slack’a, wykopu i innych odskoczni – ma być maksymalne skupienie. Lista TDD powstaje automatycznie. Jest wynikiem tego co udało się zrealizować jak również idei, pomysłów o których myślę w drodze do/z pracy.

22:10 – koniec redagowania postu

Czas na herbatkę, kanapeczki i jakiś serialik …

 

News Reporter
Pasjonat programowania sprawnie poruszający się w ekosystemie .NET. Backend to zdecydowanie mój atut! Na Froncie też działam ale wiesz jak mówią – ‚Frontend to nie programowanie’ – a z plastyki miałem ‚3’ więc cudów nie będzie. Od jakiegoś czasu wychodzę do społeczności i daję się poznać jako podcaster, bloger, prelegent oraz osoba która jak trzeba skrzyknie ludzi i zorganizuje coś fajnego dla dev społeczności.

1 thought on “TDD – To Do Development

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *