Biznesowa Wartość Programisty – Jakub Marchwicki

Dzisiejszy odcinek podcastu jeszcze na dzień przed nagraniem nie miał swojego tytułu.
Wiedziałem o czym chciałbym porozmawiać z moim gościem ale jakoś nie umiałem ubrać tego w kilka krótkich słów, który mógłbym umieścić w tytule podcastu. Ale jak to często bywa oderwałem się na chwile od tego i pamiętam, że spacerując z psem wieczorem tytuł sam przyszedł do głowy.
A jest nim „Biznesowa wartość programisty„. Zastanawiasz się zapewne o czym tu dzisiaj będziemy rozmawiać? Czy może wskażemy wprost ile firma, korporacja zarabia na tobie? Nic z tych rzeczy! Nie będzie liczb, słupków. Od mojego gościa usłyszycie przede wszystkim:

 • jego historię wielu lat spędzonych w IT
 • Zachaczamy również o tematy parentingowe
 • Jak programista może rozmawiać z biznesem, czy powinien?
 • Co prócz czystego kunsztu związanego z programowaniem stanowi o wartości programisty
 • Czy bycie architektem to programistyczna nirvana?
 • A może oświecony management to jest twoja przyszłość?
Jakub Marchwicki podczas nagrania podcastu Devsession

Mój gość Jakub Marchwicki mówi o sobie tak:
Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku. Jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze, ale próbuje… i wyciąga wnioski z porażek. Złośliwi mówią, że nie umie programować, ale miewa niezłe pomysły.
Zapraszam na podcast „Biznesowa wartość programisty”

Przydatne linki:

Podcast możesz odsłuchać na wiele sposobów:

 1. W swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów wyszukując 'Devsession’
 2. Spotify
 3. Apple Podcasts
 4. Google Podcast
 5. plik mp3
 6. RSS
Jeśli podobał Ci się odcinek podcastu lub to co robię to możesz wesprzeć moją działalność i pomóc w jej rozwoju! Utworzyłem w tym celu zbiórkę na  PayPal gdzie możesz kupić mi kawę. Z góry wielkie dzięki!

Bardzo ważny jest dla mnie feedback i wsparcie podcastu! Dlatego zostaw proszę recenzję na iTunes, podziel się informacją o tym odcinku w mediach społecznościowych czy polub FanPage Devsession. Pozdrawiam i miłego słuchania!