Uczę (się) programowania – Bartosz Cytrowski

Czy zastanawiałeś się jak wygląda praca czy obowiązki trenera oprogramowania? A może interesuję cię nauka programowania, jesteś gdzieś na początku tej drogi do świata IT?

Dzisiejszy odcinek jest poświęcony właśnie tym zagadnieniom i jestem przekonany że obydwie strony wyciągną z niego wiele.
Do tej rozmowy zaprosiłem Bartosza Cytrowskiego, który programowaniem zawodowo zajmuje się od ponad 10 lat. Od 4 jest trenerem, nauczycielem oprogramowania. Na sali szkoleniowej spędził ponad 3tyś godzin. Aktywny w trójmiejskiej społeczności programistycznej – często spotkacie go na konferencjach, meetupach – zarówno w roli słuchacza jak i prelegenta.


Pomysł na ten temat zrodził się u mnie jakiś czas temu ale spotykając się z moim gościem osobiście na konferencji DevSharp w Gdańsku gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji Felienne Hermans o tym jak uczyć się – w ogólności, co tam się dzieje u nas w mózgu podczas procesu uczenia – nakręciliśmy się na ten temat jeszcze bardziej. Dodatkowym walorem tej prezentacji było to, iż teorie w niej wygłoszone są poparte badaniami a sama prelegentka jest naukowcem.

Na koniec tego podcastu będziecie mogli usłyszeć krótki wywiad, który nagrałem z Feliene.

Z tego odcinka dowiesz się jak uczyć się programowania oraz jak nauczać programowania – być dobrym trenerem

Przydatne linki:

Podcast możesz odsłuchać na wiele sposobów:

  1. W swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów wyszukując 'Devsession’
  2. Spotify
  3. Apple Podcasts
  4. Google Podcast
  5. plik mp3
  6. RSS
Jeśli podobał Ci się odcinek podcastu lub to co robię to możesz wesprzeć moją działalność i pomóc w jej rozwoju! Utworzyłem w tym celu zbiórkę na  PayPal gdzie możesz kupić mi kawę. Z góry wielkie dzięki!

Bardzo ważny jest dla mnie feedback i wsparcie podcastu! Dlatego zostaw proszę recenzję na iTunes, podziel się informacją o tym odcinku w mediach społecznościowych czy polub FanPage Devsession. Pozdrawiam i miłego słuchania!