Uczę (się) programowania – Bartosz Cytrowski
Czy zastanawiałeś się jak wygląda praca czy obowiązki trenera oprogramowania? A może interesuję cię nauka programowania, jesteś gdzieś na początku tej drogi do świata IT?
Dzisiejszy odcinek jest poświęcony właśnie tym zagadnieniom i jestem przekonany że obydwie strony wyciągną z niego wiele.
Do tej rozmowy zaprosiłem Bartosza Cytrowskiego, który programowaniem zawodowo zajmuje się od ponad 10 lat. Od 4 jest trenerem, nauczycielem oprogramowania. Na sali szkoleniowej spędził ponad 3tyś godzin. Aktywny w trójmiejskiej społeczności programistycznej – często spotkacie go na konferencjach, meetupach – zarówno w roli słuchacza jak i prelegenta.
Pomysł na ten temat zrodził się u mnie jakiś czas temu ale spotykając się z moim gościem osobiście na konferencji DevSharp w Gdańsku gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji Felienne Hermans o tym jak uczyć się – w ogólności, co tam się dzieje u nas w mózgu podczas procesu uczenia – nakręciliśmy się na ten temat jeszcze bardziej. Dodatkowym walorem tej prezentacji było to, iż teorie w niej wygłoszone są poparte badaniami a sama prelegentka jest naukowcem.
Na koniec tego podcastu będziecie mogli usłyszeć krótki wywiad, który nagrałem z Feliene.
Przydatne linki:
- Bartosz Cytrowski: LinkedIn Twitter
- Felienne Hermans: Twitter HomePage
- Jak skutecznie nauczyć sie programować (art.)
- Felienne Hermans – How does code sound?
- Felienne Hermans – How to teach programming and other things?
- Programming is logical reasoning?
- https://twitter.com/AnjanaVakil/status/1177959439447576576
- Words To Avoid in Educational Writing
- Explicit Direct Instruction in Programming Education – Felienne
Podcast możesz odsłuchać na wiele sposobów:
- W swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów wyszukując 'Devsession’
- Spotify
- Apple Podcasts
- Google Podcast
- plik mp3
- RSS
Nauka programowania to jak z jerzykiem – nie praktykujesz nie wiesz 🙂 – bardzo ciekawi mnie jak to wygląda u ludzi którzy przychodzą do szkoły programowania? Czy szukają aktywatora? czy pochłania ich wyobraźnia o złotych tarasach i milionach? Czy może pasja i ujednolicenie ścieżki zawodowej?